Pedodonti

Pedodonti

Çocuk diş hekimliği olarak da bilinen pedodonti, 0-15 yaş grubundaki çocukların süt dişleri ve kalıcı dişleriyle ilgili problemlerle ilgilenen bir diş hekimliği branşıdır. Bebeklerin, çocukların ve ergenlik dönemindeki gençlerin ağız ve diş sağlığına, çene gelişimine dair her türlü sorun pedodontinin alanına girer.

Pedodontist, çocukların ağız ve diş sağlığıyla ilgili ortaya çıkan rahatsızlıkları tedavi etmeyi ve çocukları sağlıklı dişlere kavuşturmayı hedefler.

Önleyici ve koruyucu tedaviler de yine pedodonti tedavi süreçlerinin bir parçası olur.

Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Diş hekimliğinde yaşa bağlı olarak faaliyet gösteren yegane branş olan pedodonti, süt dişleri ve kalıcı genç dişlerle ilgili yaşanan ya da yaşanması muhtemel rahatsızlıklarla ilgilenir.

Koruyucu ve önleyici tedaviler başta olmak üzere çocukların anatomisine uygun tedavi yöntemlerini hayata geçirir.

Pedodonti Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Pedodonti tedavileri mevcut soruna göre pek çok farklı diş hekimliği branşını kapsayabilir. Uzman bir pedodontist ağız ve diş bakımıyla ya da beslenmeyle ilgili tavsiyeler vermekten kanal tedavisine, diş travmalarının tedavisinden parmak emme, tırnak yeme gibi alışkanlıkların tedavisine kadar geniş bir alanda destek sağlar.

Pedodonti tedavisi kapsamında çocukların ağız ve diş sağlığı ile ilgili ebeveyn bilgilendirmesi yapılır. Süt dişler ya da daimi dişlerle ilgili rahatsızlıklar tedavi edilir. Gerektiğinde diş çekimi, dolgu ve kanal tedavileri gerçekleştirilir.

Başlat
Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
Merhaba

BATIDENT Diş Kliniğine Hoş Geldiniz Uzman Ekibimizle Hemen Görüşebilirsiniz

Kliniğimiz 09:00 ile 19.00 saatleri arasında canlı hizmet vermektedir.